Stručná historie klubu

Prag0club je občanské sdružení, jehož členové jsou fandové železničních miniatur. Jsou to sběratelé, specializovaní na historické i současné modely, ale také samozřejmě  modeláři. Jak nula, nahrazující v názvu klubu O vypovídá, jsou to především přiznivci určité modelové velikosti, v tomto případě velikosti 0, tedy měřítka 1:45.

Vznik sdružení se datuje do roku 2006, kdy vzniklo 1. modelové kolejiště pro účely výstavy "Svět modelů železnic" v prostorách Chvalské tvrze, která se uspořádala k příležitosti 100 let od narození Jaroslava Lišky, který je považován za zakladetele a průkopníka tohoto měřítka v Česku.

Dva roky na to, zorganizovali členové klubu druhou výstavu v divadle GONG, pro kterou již bylo vyrobeno nové modelové kolejiště o rozměrech 12x4 m, které se stalo základem  současného kolejiště, které provozujeme v prostorách "nádraží Praha-Prosek"

Původní kolejiště se postupem času rozšiřovalo až do současného rozměru 15,5x4,2m a je doplněno o trať úzkého rozchodu inspirovanou Jindřichohradeckou železnicí,  dále odstavné nadráží pro soupravy v technickém zázemí klubu a v neposlední řadě o nové depo s rotundou a točnou.

Aktualně budujeme v menším prostoru klubu druhé kolejiště pro modely velikosti 1, tedy měřítka 1:32 na ploše 6x5m. 

výstava ve Chvalské tvrzi
výstava ve Chvalské tvrzi
výstava v divadle Gong
výstava v divadle Gong
předseda klubu dr. Ludvík Losos
předseda klubu dr. Ludvík Losos